סוכן חשאי אלביס – פוסט תמונות

יום אחד, בדצמבר 1970, בדרכו לוושינגטון באחת הטיסות התכופות שלו בין הופעה להופעה, אלביס החליט שבנוסף על הקריירה שלו כאגדת רוקנרול, הוא רוצה גם לתרום למדינה שלו. באותו רגע היה נראה לו שמצא את יעודו: הוא החליט להיות סוכן של ה – FBI. וכשאלביס החליט, הוא נחפז לבצע: באותו רגע הוא ביקש מהדיילת נייר מכתבים, והתיישב לכתוב מכתב לנשיא ניקסון.הוא כתב בקדחתנות מכתב בן שישה עמודים, ובו הציע את שירותיו.

המכתב בן ששת העמודים שאלביס כתב לנשיא ניקסון
המכתב בן ששת העמודים שאלביס כתב לנשיא ניקסון

 

ברגע שהמטוס נחת, הוא דאג שהמכתב יישלח לבין הלבן. מכיוון שהנשיא לא קורא כתבי יד, ומכיוון שמדובר באלביס, באותו רגע שבו הגיע המכתב, הוא הודפס והוגש לנשיא.

במכתב אלביס מביע את דאגתו מנגע הסמים, מההיפים, מהפנתרים והשחורים ועוד. הוא מציג את עצמו כאמריקאי פטריוט והציע את עזרתו למלחמה בגורמים הללו, על ידי הפיכתו לסוכן FBI. הוא ביקש ראיון עם הנשיא, ובמכתבו הוא מציין את שם המלון והחדש שבו התאכסן תחת שם בדוי, על מנת שיוכלו ליצור עימו קשר.

הנה המכתב המודפס לפניכם:

הנוסח המודפס של המכתב של אלביס לנשיא.
הנוסח המודפס של המכתב של אלביס לנשיא.

מישהו בבית הלבן החליט שזה הולך להיות מצחיק. תוך כמה שעות אלביס הוזמן בבהילות לפגוש את הנשיא. הוא הגיע ובידיו מתנות לנשיא ניקסון. הוא נשא בידיו תמונות משפחתיות ואקדח שהחליט להעניק לנשיא.

ראשית, כמו תמיד, צוות העוזרים של הנשיא הכין לו מסמך עמדה קצר ובו תדריך על הפגישה שעמדה להתרחש. חומר רקע ונושאים שעליהם יש לדבר. הם מציינים שאלילי רוק כמו ג'ימי הנדריקס וג'ניס ג'וטפלין מתו מסמים, הם הזכירו שהוא אליל נוער, והימים שב-98% מהבתים יש מקלטי רדיו שמשמיעים מוסיקה ושהוא (כאליל רוקנקול נערץ) יכול להשפיע על הנוער, וממליצים לנשיא לקבל אותו לראיון.

הנה כאן התזכיר:

התזכיר לנשיא.
התזכיר לנשיא.

 

ואז הם נפגשו. הנה כמה תמונות מהפגישה:

אלביס פוגש את הנשיא, ובידיו המתנות.
אלביס פוגש את הנשיא, ובידיו המתנות.
מציג לנשיא תצלומים
מציג לנשיא תצלומים
הנשיא מעיין בצילומים של אלביס
הנשיא מעיין בצילומים של אלביס
אלביס מרתה לנשיא על התוכניות שלו, ועל רצונו להיות סוכן FBI. המזכיר של הנשיא מסכם את הפגישה.
אלביס מרצה לנשיא על התוכניות שלו, ועל רצונו להיות סוכן FBI. המזכיר של הנשיא מסכם את הפגישה.
בוחן את החפתים של אלביס
בוחן את החפתים של אלביס
לחיצת היד המסורתית במשרד הסגלגל.
לחיצת היד המסורתית במשרד הסגלגל.

קראתי את סיכום הפגישה. הוא די מדהים בעיני. חוץ מזה שהוא הלל את עצמו ואת יכולתיו, הוא משמיץ את הביטלס ואומר שהם היו כח עולמי אנטי אמריקאי. הוא מתלונן שהם הגיעו לארה"ב, עשו שם כסף, ואז חזרו לאירופה והשמיצו את ארה"ב. בפרוטוקול הפגישה נכתב שהנשיא הביע הפתע למשמע הדברים.  אחר כך אלביס המשיך לתאר את שטיפת המוח הקומוניסטית שהאמריקאים עוברים, בין השאר על ידי הדחה לשימוש בסמים ע"י ההיפים. הוא הציע לרגל אצלם, משום שהם יקבלו אותו ביניהם, וכך יוכל לאסוף מידע. 

בהמשך אלביס סיפר על רצונו לשקם את הכבוד למדינה ולדגל, סיפר שגדל כילד עני בטנסי שקיבל הרבה מהמדינה ועל רצונו לתרום לה בחזרה.

בדרך החוצה אלביס שאל את הנשיא אם יאות לפגוש את שני עוזריו. ניקסון הסכים ופגש אותם למשך מספר דקות.
בדרך החוצה אלביס שאל את הנשיא אם יאות לפגוש את שני עוזריו. ניקסון הסכים ופגש אותם למשך מספר דקות.

שום דבר מעשי לא יצא מהפגישה הזו. אני משער שמלכתחילה בבית הלבן רצו לפגוש את אלביס ולא התייחסו ברצינות להצעה שלו. אלביס חיכה, אבל מענה לא הגיע. הפגישה נשמרה בסוד במשך שנתיים, עד שלוושינגטון פוסט נודע עליה, והעיתון פרסם את דבר קיומה. ב-1973 כמה שנים לאחר הפגישה, כידוע, ניקסון נאלץ להתפטר בגלל פרשת ווטרגייט, וב-1977 אלביס מת בהיותו בן 42, בנסיבות שמעולם לא הובררו דיין, אבל נרמז שהוא  (בין השאר) גם היה מכור לסמי הרגעה.

 

2 comments

  1. מדהים. המציאות עולה על כל דמיון. אלביס וניקסון, לוחצים ידיים ומדברים על לוחמה בפנתרים השחורים והביטלס. מי היה מאמין שזה אמיתי.

    על אף שאני לא עושה עבודה טובה יותר בפרסום תכוף של פוסטים, חייבת לומר: הב לנו עוד, כתוב יותר. זה תמיד תענוג לקרוא.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *