סוכן חשאי אלביס

יום אחד, בדצמבר 1970, בדרכו לוושינגטון באחת הטיסות התכופות שלו בין הופעה להופעה, אלביס החליט שבנוסף על הקריירה שלו כאגדת רוקנרול, הוא רוצה גם לתרום למדינה שלו. באותו רגע היה נראה לו שמצא את יעודו: הוא החליט להיות סוכן של ה – FBI.וכשאלביס החליט, הוא נחפז לבצע: באותו רגע הוא ביקש מהדיילת נייר מכתבים, והתיישב לכתוב מכתב לנשיא ניקסון.הוא כתב בקדחתנות מכתב בן שישה עמודים, ובו הציע את שירותיו.

המכתב בן ששת העמודים שאלביס כתב לנשיא ניקסון

ברגע שהמטוס נחת, הוא דאג שהמכתב יישלח לבין הלבן. מכיוון שהנשיא לא קורא כתבי יד, ומכיוון שמדובר באלביס, באותו רגע שבו הגיע המכתב, הוא הודפס והוגש לנשיא.

במכתב אלביס מביע את דאגתו מנגע הסמים, מההיפים, מהפנתרים והשחורים ועוד. הוא מציג את עצמו כאמריקאי פטריוט והציע את עזרתו למלחמה בגורמים הללו, על ידי הפיכתו לסוכן FBI. הוא ביקש ראיון עם הנשיא, ובמכתבו הוא מציין את שם המלון והחדש שבו התאכסן תחת שם בדוי, על מנת שיוכלו ליצור עימו קשר.

הנה המכתב המודפס לפניכם:

הנוסח המודפס של המכתב של אלביס לנשיא.

מישהו בבית הלבן החליט שזה הולך להיות מצחיק. תוך כמה שעות אלביס הוזמן בבהילות לפגוש את הנשיא. הוא הגיע ובידיו מתנות לנשיא ניקסון. הוא נשא בידיו תמונות משפחתיות ואקדח שהחליט להעניק לנשיא.

ראשית, כמו תמיד, צוות העוזרים של הנשיא הכין לו מסמך עמדה קצר ובו תדריך על הפגישה שעמדה להתרחש. חומר רקע ונושאים שעליהם יש לדבר. הם מציינים שאלילי רוק כמו ג'ימי הנדריקס וג'ניס ג'וטפלין מתו מסמים, הם הזכירו שהוא אליל נוער, והימים שב-98% מהבתים יש מקלטי רדיו שמשמיעים מוסיקה ושהוא (כאליל רוקנקול נערץ) יכול להשפיע על הנוער, וממליצים לנשיא לקבל אותו לראיון.

הנה כאן התזכיר:

ואז הם נפגשו. 

אלביס פוגש את הנשיא, ובידיו המתנות.

קראתי את סיכום הפגישה. הוא די מדהים בעיני. חוץ מזה שהוא הלל את עצמו ואת יכולתיו, הוא משמיץ את הביטלס ואומר שהם היו כח עולמי אנטי אמריקאי. הוא מתלונן שהם הגיעו לארה"ב, עשו שם כסף, ואז חזרו לאירופה והשמיצו את ארה"ב. בפרוטוקול הפגישה נכתב שהנשיא הביע הפתע למשמע הדברים.  אחר כך אלביס המשיך לתאר את שטיפת המוח הקומוניסטית שהאמריקאים עוברים, בין השאר על ידי הדחה לשימוש בסמים ע"י ההיפים. הוא הציע לרגל אצלם, משום שהם יקבלו אותו ביניהם, וכך יוכל לאסוף מידע. 

בהמשך אלביס סיפר על רצונו לשקם את הכבוד למדינה ולדגל, סיפר שגדל כילד עני בטנסי שקיבל הרבה מהמדינה ועל רצונו לתרום לה בחזרה.

שום דבר מעשי לא יצא מהפגישה הזו. אני משער שמלכתחילה בבית הלבן רצו לפגוש את אלביס ולא התייחסו ברצינות להצעה שלו. אלביס חיכה, אבל מענה לא הגיע. הפגישה נשמרה בסוד במשך שנתיים, עד שלוושינגטון פוסט נודע עליה, והעיתון פרסם את דבר קיומה. ב-1973 כמה שנים לאחר הפגישה, כידוע, ניקסון נאלץ להתפטר בגלל פרשת ווטרגייט, וב-1977 אלביס מת בהיותו בן 42, בנסיבות שמעולם לא הובררו דיין, אבל נרמז שהוא  (בין השאר) גם היה מכור לסמי הרגעה.

עוד כמה תמונות מהפגישה הזו:

מציג תצלומים לנשיא
הנשיא מעיין בצילומים של אלביס
אלביס מרצה לנשיא על התוכניות שלו, ועל רצונו להיות סוכן FBI. היועץ של הנשיא באד קרון מסכם את הפגישה.
הנשיא ניקסון בוחן את החפתים של אלביס
לחיצת היד המסורתית במשרד הסגלגל.
בדרך החוצה אלביס שאל את הנשיא אם יאות לפגוש את שני עוזריו. ניקסון הסכים ופגש אותם למשך מספר דקות.